Oczyszczanie jelit – 3 proste sposoby na oczyszczanie jelit

Oczyszczanie jelit – 3 proste sposoby na oczyszczanie jelit
3 (60%) 1

Istnieje wiele legend na temat tego, jak powinno się prawidłowo oczyszczać jelita. Jednak w praktyce ich skuteczność bywa znikoma. Co zatem robić w sytuacji, kiedy doskwierają nam ciągłe zaparcia, czy biegunka? Na szczęście są też sposoby, których rezultaty dają ukojenie. Wystarczy, że postępowanie zgodnie z trzema zasadami, a znaczna część uciążliwych problemów ze zdrowiem stanie się przeszłością.

1. Przejdź na płynną dietę
Na początek dobrym sposobem na oczyszczanie jelit jest rozpoczęcie diety, która opiera się na spożywaniu jedynie produktów płynnych. Czas jej trwania można dostosować do prowadzonego trybu życia. Jednak optymalnie powinna ona trwać od trzech do pięciu dni. Ważne, aby ilość płynów była również dostosowana do prowadzonej aktywności i nie było to mniej niż dwa litry wody dziennie. Poza tym najlepiej będzie, jeśli w godzinach, kiedy normalnie spożywa się posiłek, wypije się sok. Tutaj także istotne jest, aby był ona jak najbardziej naturalny, gdyż zbyt duża liczba cukru może wywołać przeciwny rezultat. Szczególnie polecane są soki z pomidorów, kapusty, selera, marchwi, czy pietruszki. Po zakończeniu diety ważne jest, aby jeszcze przez parę dni jeść tylko owoce i warzywa. Dodatkowym atutem będzie wcześniejsze użycie blendera, aby w ten sposób dać jelitom dodatkowy czas na regenerację.

2. Jedz więcej błonnika

Mówi się, że nie ma lepszego sposobu na oczyszczenie jelit, niż spożywanie odpowiedniej dawki błonnika każdego dnia. I faktycznie jest to prawda, gdyż ta substancja ma zbawienny wpływ na cały organizm. Tak też warto wiedzieć, że do produktów bogatych w błonnik zalicza się: płatki owsiane, soczewice, jabłka, nasiona babki płesznik, pomarańcze, fasole, marchew, ogórki, groch, truskawki, nasiona lnu, otręby pszenne i kukurydziane, orzechy, rodzynki, nasiona siemienia lnianego, łupiny babki jajowatej i wiele innych. Zażywając odpowiednią ilość błonnika każdego dnia można uniknąć nie tylko problemów z jelitami, ale również chorób nowotworowych. Szczególnie w okresach, kiedy trudniej o spożywanie owoców lub warzyw warto przyjmować produkt Fibra Vitale, który zawiera trzy najbardziej wartościowe składniki dostarczające błonnik, czyli nasiona babki płesznik, łupiny babki jajowatej oraz nasiona siemienia lnianego. Ta naturalna herbatka stosowana dwa razy dziennie sprawi, że efekty w postaci regulacji pracy jelit, zwiększenia metabolizmu oraz wyeliminowania toksyn z organizmu, przyjdą zdecydowanie szybciej.

3. Wyeliminuj szkodliwe produkty

W praktyce nie da się dbać o zdrowie tylko poprzez zwalczanie skutków własnych działań. Zdecydowanie lepsza jest wcześniejsza profilaktyka i przeciwdziałanie. Ważne jest, aby niektóre produkty ograniczyć, a inne całkowicie wyeliminować ze swojej diety. Najbardziej niebezpieczne dla jelit są alkohole, kawy, potrawy o dużej zawartości tłuszczu oraz wszelkiego rodzaju używki, w tym papierosy. Zdrowe i młode osoby powinny ograniczyć ich spożywanie. Natomiast osoby, które odczuwają nieprzyjemne dolegliwości lub mają zdiagnozowane problemy z jelitami, powinny niezwłocznie z nich zrezygnować. Jak wiadomo Polacy nie stronią również od zażywania licznych tabletek, z którymi później musi zmierzyć się nasz organizm, a których znaczna część pozostaje w jelitach. Dlatego konsumowanie ich musi być zdecydowanie pomniejszone, wręcz do możliwego minimum.

Oczyszczanie jelit jest niezbędne nie tylko dla właściwego funkcjonowania organizmu, ale również pozwala uniknąć w przyszłości groźnych chorób. Dlatego warto zdecydować się na jak najszybszą kurację, najlepiej korzystając z wyżej wymienionych ku temu sposobów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *