Domowe sposoby na oczyszczanie organizmu

Domowe sposoby na oczyszczanie organizmu
3.5 (70%) 12

Nieodpowiednia dieta, stres i brak aktywności fizycznej to główne przyczyny złego samopoczucia oraz wyglądu. W obecnych czasach wielu osobom niestety bardzo ciężko jest zadbać o zdrowy styl życia, co w bardzo niekorzystny sposób wpływa na cały organizm. Jednak nawet dbając o swoją dietę, nie jesteśmy w stanie całkowicie wyeliminować toksyn, które otaczają nas dosłownie na każdym kroku.

Czym są toksyny oraz skąd się biorą?

Toksyny to substancje, które w bardzo niekorzystny sposób wpływają na cały organizm, a dostają się do niego różnymi drogami. Przede wszystkim pochodzą z tego, co spożywamy każdego dnia, ale oprócz tego dostarczane są organizmowi podczas procesu oddychania. Najwięcej jednak chemii dostaje się do organizmu poprzez układ pokarmowy, ponieważ w produkatach spożywczych, które przyjmowane są każdego dnia, znajduje się bardzo dużo konserwantów oraz ulepszaczy wpływających bardzo niekorzystnie na zdrowie. Wielu osobom wydaje się, iż spożywanie warzyw i owoców pozbawione jest toksyn, jednak należy mieć świadomość tego, iż w tych produktach znajdują się śladowe ilości nawozów oraz pestycydów, które stosowane są podczas uprawy tych produktów spożywczych. Z tego właśnie względu należy regularnie oczyszczać organizm poprzez stosowanie bardzo skutecznych domowych kuracji.

Detoks.

Jednodniowy detoks jest nie tylko bardzo bezpieczny, ale również w skuteczny sposób oczyszcza organizm ze zbędnych produktów przemiany materii. Jednak, aby takie oczyszczanie było skuteczne, konieczne jest odpowiednie przygotowanie takiej kuracji. Na około 3 dni przed detoksem należy całkowicie odstawić takie produkty spożywcze jak: kawa, herbata, gazowane napoje, alkohol, produkty pochodzenia zwierzęcego oraz papierosy.

Domowe sposoby na oczyszczenie organizmu.

Woda z sokiem z cytryny.

Każdego dnia na czczo warto wypić szklankę ciepłej wody z sokiem z połówki cytryny, gdyż taka mikstura odkwasza organizm oraz przyspiesza perystaltykę jelit. Należy również przyjmować co najmniej 2 litry niegazowanej wody każdego dnia, ponieważ w skuteczny sposób oczyszcza ona jelita.

Zioła.

Nie od dziś wiadomo, że zioła to substancje pochodzenia naturalnego, które w bardzo korzystny sposób wpływają na cały organizm. Najlepsze efekty przynosi stosowanie odpowiednio dobranych mieszanek takich jak np. Fibra Vitale (więcej o tej mieszance: http://pl.fibra-vitale.com). Jest to preparat, który zawiera w sobie aż trzy naturalne składniki, do których należy zaliczyć nasiona babki płesznik i siemienia lnianego oraz łupinę babki jajowatej, które są znane z niezwykłych właściwości oczyszczających. Przyjmowanie tej mieszanki każdego dnia pomaga oczyścić organizm z toksyn oraz zbędnych produktów przemiany materii.

Kefir.

Kefir to sfermentowany produkt mleczny, który sprzyja regularnym wypróżnieniom, a także skutecznie oczyszcza jelita. Aby jednak przyniósł on spodziewane efekty, należy go przyjmować w dosyć dużych ilościach (około 2 litry dziennie).

Suszone śliwki.

Suszone śliwki, ale również suszone morele, daktyle oraz figi to produkty, które spożywane każdego dnia powinny w bardzo szybki sposób skutecznie oczyścić organizm. Wystarczy jedynie przepuścić je przez maszynkę do mielenia mięsa, dodać odrobinę miodu, dokładnie wymieszać i każdego dnia przyjmować po łyżeczce takiej mieszanki.

Soki owocowo-warzywne.

Owoce i warzywa posiadają w swoim składzie wiele bardzo cennych dla zdrowia witamin i minerałów i w bardzo korzystny sposób wpływają na cały organizm. Picie każdego dnia świeżych soków w bardzo skuteczny sposób oczyszcza organizm z toksyn. Najlepsze efekty przynosi picie soku z kiszonej kapusty oraz jabłek, dlatego po takie soki należy sięgać w szczególności.

2 replies on “Domowe sposoby na oczyszczanie organizmu”

  1. Agnieszka napisał(a):

    Fibra Vitale to dla mnie numer jeden, jeśli chodzi o detoksykację organizmu. Próbowałam różnych rzeczy, diet, tabletek, plasterków. Nic nie działało tak skutecznie jak Fibra Vitale. To naturalny suplement diety, który pomoże Ci skutecznie oczyścić jelita z zalegających w nich toksyn. Polecam każdemu u mnie podziałało.

  2. Krzysiek napisał(a):

    Dzisiaj wiele osób szuka sposobu na odtrucie organizmu. Bardzo często przesadnie wierzą reklamom i firmom farmaceutycznym, które zrobią wszystko dla pieniędzy. Można stracić zdrowie i pieniądze, kupując specyfiki o nieznanym składzie i nieprzebadanym działaniu. Jeśli już decydujesz się wspomóc detoks, to wybierz naturalny suplement diety, np. Fibra Vitale który tutaj pokazujecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *