Fibra Vitale na oczyszczanie organizmu

Fibra Vitale na oczyszczanie organizmu
4.7 (94%) 20

Rosnąca świadomość wpływu żywienia na zdrowie, zmienia sposób spojrzenia na komponowanie diety i włączanie w nią jak największej liczby naturalnych produktów. Jednym ze składników pokarmowych, o udokumentowanym korzystnym wpływie na funkcjonowanie całego organizmu, jest błonnik pokarmowy.

Fibra Vitale- bogactwo natury

Mieszanka nasion Fibra Vitale to unikatowa kompozycja źródeł doskonale przyswajalnego błonnika oraz bogactwa innych wartościowych składników odżywczych. Ich uzupełniające się nawzajem działanie prozdrowotne tworzy pełnowartościowy suplement diety o szerokim spektrum działania.

Nasiona siemienia lnianegoSiemię lniane znane jest przede wszystkim z właściwości osłaniających przewód pokarmowy oraz regenerujących jego błonę śluzową. Dzięki dużej zawartości błonnika rozpuszczalnego, wspomaga perystaltykę jelit. Ponadto siemię lniane ogranicza wchłanianie glukozy w przewodzie pokarmowym, oraz obniża poziom cholesterolu LDL, wykazując działanie przeciwmiażdżycowe. W wielu badaniach klinicznych udowodniono także działanie przeciwzapalne, a nawet przeciwnowotworowe siemienia. Tym, co wyróżnia siemię lniane na tle innych produktów roślinnych, jest wybitnie wysoka zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych, o idealnych proporcjach kwasów omega 3 i omega 6. Co jeszcze? Bardzo wysoka zawartość witaminy E, cynku, lecytyny, flawonoidów i fitoestrogenów oraz magnezu i żelaza, wywierających zbawienny wpływ na skórę, włosy i paznokcie.

Nasiona babki płesznik – Babka płesznik, podobnie jak siemię lniane, pobudza perystaltykę jelit oraz działa osłonowo na przewód pokarmowy. Znana jest także z właściwości przeczyszczających, stąd zaleca się jej spożywanie w zaparciach, także w czasie ciąży ( z uwagi na jej delikatne i bezpieczne działanie polecana jest kobietom ciężarnym). Łagodzi świąd i krwawienie towarzyszące hemoroidom. Nasiona babki płesznik regulują pozom glukozy i insuliny we krwi, normalizując gospodarkę węglowodanową organizmu, co jest nieocenione dla diabetyków czy osób cierpiących na insulinooporność. Duża zawartość błonnika obniża poziom cholesterolu, zapobiegając rozwojowi miażdżycy naczyń, choroby wieńcowej, zawału serca czy udaru. Ponadto błonnik pęczniejący w obecności wody, daje uczucie sytości, wspomagając redukcję masy ciała. Wysoka zawartość błonnika to także mniejsze ryzyko rozwoju raka jelita grubego. Substancja czynna- aukubina, wykazuje działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze i przeciwwirusowe.

Łupina babki jajowatej – Łupina babki jajowatej bogata jest w substancje śluzowe o leczniczych właściwościach. Tendencje do wiązania wody warunkują jej działanie detoksykujące, usuwające złogi i toksyny jelitowe. Błonnik zawarty w babce jajowatej wspomaga perystaltykę jelit oraz wykazuje szereg korzystnych właściwości wynikających w obniżania poziomu cholesterolu. Substancje śluzowe osłaniające jelita, łagodzą dolegliwości towarzyszące uchyłkowatości jelita czy zespołowi jelita drażliwego. Nasiona babki jajowatej ograniczają wchłanianie węglowodanów oraz tłuszczów, a także regulują cykl wypróżnień, pływając na perystaltykę jelit oraz florę bakteryjną.

Mieszanka roślinna Fibra Vitale, dzięki doskonale skomponowanemu składowi, wykazuje działanie wszystkich wymienionych roślinnych substancji aktywnych. Cechuje ją wielotorowe działanie prozdrowotne, z jednoczesnym bezpieczeństwem i wygodą stosowania. To doskonały sposób na dostarczenie organizmowi dużych ilości błonnika i innych niedoborowych substancji odżywczych, oddziałujących w bardzo szerokim zakresie na nasz organizm i gwarantujących zdrowie i doskonałe samopoczucie.

Więcej na temat Fibra Vitale na stronie: http://pl.fibra-vitale.com

 

One reply

  1. Darek napisał(a):

    Oczyszczanie organizmu faktycznie bardzo pomaga, szkoda, że nie wiedziałem o tym wcześniej. Od dłuższego czasu cierpiałem na niestrawność, czułem się jakbym był z 10 kilo cięższy. Znajoma namówiła mnie na detoks przy pomocy Fibra Vitale – tak jak piszecie i o dziwo właśnie to pomogło!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *