Oczyszczanie jelita grubego

oceń artykuł

Jelita to organ, w którym zachodzą końcowe procesy trawienia pokarmu. Jeśli treści jelitowe zalegają w tym organie przez wiele dni, to ma to bardzo negatywny wpływ na zdrowie każdego człowieka. Zaczynają się wytwarzać substancje toksyczne, a pojawiające się procesy gnicia oraz fermentacji prowadzą do zamiany flory bakteryjnej w mikroorganizmy, które przyczyniają się do pojawiania się różnych chorób. Z tego właśnie względu należy regularnie oczyszczać jelita, aby ustrzec się przed wieloma niebezpiecznymi chorobami. W jaki jednak sposób można oczyścić jelita z zalegającej w nich treści pokarmowej? Istnieje kilka skutecznych domowych sposobów, które z pewnością warto zastosować.

Czy oczyszczanie jest w ogóle konieczne?

Jeśli nie ma takiej potrzeby, to nie jest konieczne oczyszczanie jelita. Jednak, aby dowiedzieć się, czy jelita pracują w prawidłowy sposób, należy przeprowadzić test, który jednoznacznie da odpowiedź na nurtujące pytanie. Wystarczy jedynie wypić 2 łyżki soku z buraków (świeżego) i jeśli po około 4 godzinach mocz oraz kał będą zabarwione na buraczany kolor, to oznacza to, iż jelito grube nie pracuje w prawidłowy sposób i konieczne może się okazać przeprowadzenie domowego oczyszczania.

Suszone owoce na oczyszczanie jelita grubego ?

Suszone owoce ze względu na swoje niezwykłe właściwości potrafią bardzo dokładnie oczyścić jelita z zalegającej w nich treści. A jak należy je spożywać? Należy przygotować około 40dag śliwek suszonych oraz po 20dag fig, daktyli, moreli oraz miodu. Wszystkie owoce należy przepuścić przez maszynkę do mielenia mięsa, a do otrzymanej masy należy dodać miód i dokładnie wymieszać. Tak przygotowaną masę należy przechowywać w lodówce i każdego dnia przyjmować po 1 łyżce mieszanki. Aby kuracja była naprawdę skuteczna powinna trwać około 3 miesiące.

Kefir na oczyszczanie jelita grubego ?

Kuracja kefirem trwa około 3 dni i polega na dostarczaniu organizmowi dosyć dużych dawek kefiru, który jest świetnym środkiem oczyszczającym jelita. Pierwszego dnia kuracji należy wypić 2,5 litra kefiru, przyjmując go najlepiej w sześciu dawkach i przegryzając sucharkami z czarnego pieczywa. Drugiego dnia należy wypić około 2 litrów soku z jabłek, pamiętając o tym, aby sok był świeżo przygotowany. Najistotniejsze jednak jest przede wszystkim to, iż w tym czasie nie należy przyjmować innych posiłków. Trzeciego dnia natomiast można spożywać jedynie sałatki z gotowanych warzyw. Taką kurację najlepiej stosować dwa razy w miesiącu a efekty na pewno będą zadowalające.

Zioła na oczyszczanie jelita grubego ?

Zioła a najlepiej mieszanki różnych ziół w bardzo korzystny sposób wpływają na cały organizm i potrafią dokładnie oczyścić jelita, dlatego też powinny być stałym elementem codziennej diety. Bardzo skuteczną mieszanką, którą warto wypróbować jest Fibra Vitale (zobacz więcej: http://pl.fibra-vitale.com), która ma w swoim składzie przede wszystkim takie zioła jak nasiona babki płesznik i siemienia lnianego, a także łupinę babki jajowatej. Przyjmowanie tego produktu poprawia nie tylko pracę jelit, ale również likwiduje zaparcia i odtruwa cały organizm. Każdy ze składników znajdujący się w tej mieszance znany jest z niezwykłych właściwości oczyszczających, dlatego też przyjmowanie naparu z tej mieszanki z pewnością pomoże oczyścić jelita z zalegających w nim produktów przemiany materii.

Warzywa i owoce na oczyszczanie jelita grubego ?

Produkty te zawierają spore ilości błonnika, który wymiata z organizmu zalegające w jelitach niestrawione resztki pokarmu. A jak powinna przebiegać kuracja tymi produktami? Po pierwsze należy wypijać przez dwa tygodnie 0,5 szklanki soku z kiszonej kapusty 3 razy dziennie. Po drugie należy jeść rano i wieczorem po jednej pomarańczy, na której po obraniu znajduje się biały miąższ, którego spożywanie korzystnie wpływa na jelita.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *