Skuteczne sposoby na oczyszczanie jelit

Skuteczne sposoby na oczyszczanie jelit
4.33 (86.67%) 12

Prawidłowe funkcjonowanie ludzkiego organizmu jest możliwe tylko przy zachowaniu odpowiedniej diety, która dostarcza niezbędnych wartości odżywczych, a przy okazji nie spowoduje niepożądanych konsekwencji. Obecnie znaczna część Polaków ma problemy z ciągle powracającymi biegunkami, czy zaparciami. Trudności te nie biorą się znikąd, a ich przyczyn należy upatrywać w zanieczyszczonych jelitach. Aby zniwelować ten niebezpieczny problem należy zastosować, choć jeden ze sposobów oczyszczania jelit, po których żadna dolegliwość nie będzie miała już miejsca.

Śliwki na poprawę pracy jelit

Jednym ze sposobów, który sprawdza się idealnie, kiedy chcemy pozbyć się toksyn z jelit jest zjadanie suszonych śliwek. Cała trudność polega na tym, że należy je zalać wrzątkiem od samego rana, a wieczorem wypić powstały sok i zjeść owoc. Następnie trzeba powtórzyć tę czynność przed spaniem i pozostawić na całą noc, aby można było od rana znów to skonsumować. Cały proces należy regularnie stosować dwa razy dziennie przez okres dwóch tygodni.

Jednodniowa dieta z jabłek

Dla osób, które nie przepadają za śliwkami ciekawym sposobem jest oczyszczanie jelit za pomocą jabłek. Tym bardziej, że ten owoc uważany jest za oazę zdrowia i źródło błonnika. Samo oczyszczenie polega na przygotowaniu dwóch kilogramów tego owocu i podzieleniu ich na osiem porcji, które należy jeść średnio co dwie godziny. Mówi się, że czym bardziej kwaśna odmiana jabłek, tym efekt jest skuteczniejszy. Ten sposób sprawdza się znakomicie, gdyż cała kuracja trwa zaledwie jeden dzień. Optymalne jest, aby powtarzać tę czynność raz lub dwa razy w miesiącu.

Fibra Vitale sprawi, że dokuczliwe problemy znikną

Jeśli już mowa o błonniku, warto zwrócić uwagę na inny naturalny sposób, który opiera się na jego wykorzystaniu. Chodzi oczywiście o produkt Fibra Vitale, który również pomaga oczyścić organizm, głównie jelita. Aby uzyskać pożądany rezultat trzeba stosować go dwa razy dziennie. Czym on tak naprawdę jest? To nasiona babki płesznika, siemienia lnianego i łupiny babki jajowatej, które należy zaparzyć i wypić. Stosując je regularnie można dostrzec brak problemów z zaparciami czy wzdęciami oraz przyspieszone trawienie pokarmów. Pozytywne rekomendacje sprawiają, że warto mieć na uwadze również ten sposób.

Moc w kefirze zawarta

Dla wielbicieli kefirów dostępny jest również odrębny sposób oczyszczanie jelit. Jego właściwości sprzyjają regularnemu wydalaniu, a przy tym również pomagają odbudować naturalne środowisko jelit. Tym samym kefir staje się bardzo skuteczną metodą. Zaleca się zgromadzić dwa litry kefiru, który będzie najbardziej smakować osobie pijącej go. Należy pić szklankę co godzinę, aż wypije się wszystko. Ważne jest, aby przez cały dzień nie spożywać żadnych pokarmów i nie stosować tę kurację częściej, niż raz w miesiącu. Efekty przyjdą same, a przy tym możliwa jest niewielka utrata zbędnych kilogramów.

Dla odważnych domowa lewatywa

Trzeba przyznać, że wiele osób nadal, kiedy słyszy o eliminowaniu zanieczyszczeń z jelit automatycznie myśli o lewatywie i nieprzyjemnościach, które ona ze sobą niesie. Nie ma, co ukrywać, że jest to popularna i skuteczna metoda, jednak stosowana jedynie w sytuacjach ostatecznych. Choć coraz więcej osób dobrowolnie decyduje się na wykonanie jej w domowym zaciszu. Potrzebne do jej przygotowania jest irygator, dwa litry ciepłej wody, dwie łyżki soku z cytryny oraz olej roślinny. Wszystko to należy wlać do wody i na tym polega cała filozofia.

Nie należy stosować wszystkich wymienionych sposobów jednocześnie lub w krótkim przedziale czasowym, gdyż może to wywołać niepożądane skutki. Powinno wybrać się metodę, która jest najbliższa naszemu smakowi i trybowi życia. Rezultaty przyjdą w krótkim czasie, a problemy z jelitami staną się nieprzyjemną przeszłością.

One reply

  1. Dario napisał(a):

    Ciężka sprawa z tym oczyszczaniem organizmu. Mnóstwo metod, które bywają polecane, są nieskuteczne. Ja próbowałem niemalże wszystkiego, zmieniłem dietę, stosowałem domowe metody, drogie tabletki i plasterki, które były zwykłym wyłudzanie pieniędzy! Uważajcie na oszustów, właściwie jedyna rzecz o której mogę powiedzieć, że działa, to detoks z Fibra Vitale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *