Sprawdź trzy zioła, dzięki którym oczyszczanie jelit będzie niezwykle proste

Sprawdź trzy zioła, dzięki którym oczyszczanie jelit będzie niezwykle proste
5 (100%) 1

W dzisiejszych czasach zdrowe odżywianie jest szczególnie istotne. Głównie z powodu tysięcy produktów, które kuszą na sklepowych półkach. Ludzki organizm jest cały czas poddawany ciężkim próbom. Tym bardziej, że nie można już nawet ufać produktom, które każą nazywać się fit. Wszystko dookoła jest zmodyfikowane, pełne soli i cukru, które zabijają nas od środka z każdym kolejnym kęsem. Obecnie można zaufać jedynie produktom ziołowym. Wśród nich jest kilka, które poprawiają funkcjonowanie jelit i eliminuje nieprzyjemne uczucie wzdęcia, czy po prostu biegunki spowodowane niezdrowym jedzeniem. Oto trzy najskuteczniejsze produkty ziołowe, których stosowanie powoduje oczyszczanie jelit.

Babka jajowata jako źródło niezbędnego błonnika

Bardzo korzystne działanie dla jelit posiada babka jajowata, gdyż zawiera w sobie naprawdę sporą ilość błonnika, który poprawia funkcjonowanie naszego organizmu. Jej sekret tkwi w tym, że wchłania wodę w dużych ilościach, a razem z nią toksyny. Co ciekawe później następuje proces pęcznienia nasion, który sprawia, że zostają usunięte złogi z jelit. Szczególnie osoby, które mają problemy z wypróżnianiem poczują ulgę po jej zastosowaniu. Stosuje się ją również podczas leczenia hemoroidów oraz stanów zapalnych jelit. Inne źródła głoszą, że babka jajowata sprawdza się podczas odchudzania oraz oczywiście, oczyszczania jelit. Natomiast, jeśli chodzi o jej spożycie to możliwości są tylko dwie, można dokładać ją do posiłków lub do napojów. Bardzo ważne jest, aby łączyć kurację babką z dużą ilością płynów.

Siemię lniane sprawi, że problemy z zaparciami znikną

Kolejnym niezwykle skutecznym ziołem jest siemię lniane, które eliminują zaparcia i problemy żołądkowe. Znany jest głównie z tego, że skutecznie osłania przewód pokarmowy i chroni go przed wszelkimi substancjami szkodliwymi. To wszystko dzięki temu, że nasiona lnu mają w sobie śluz, który przemieszcza się przez jelito grube, aby powstrzymywać wchłanianie niebezpiecznych związków. Stosować je może każdy, jednak okazuje się, że szczególnie kobiety w trakcie menopauzy odnajdą w nim ukojenie. Naukowcy głoszą, że siemię lniane ma o wiele więcej pozytywnych właściwości, takich jak hamowanie rozwoju raka piersi, czy miażdżycy.

Babka płesznik na ratunek jelitom

Innym ziołem, które doskonale radzi sobie z regulowanie pracy jelit jest babka płesznik. Dawniej stosowana była jako lek na kaszel, czy bóle reumatyczne, dopiero z czasem okazało się, że jej właściwości są znacznie szersze. Podobnie jak siemię lniane uwalnia śluz i pomaga przesuwać masy, które zalegają w jelitach. Toteż wskazana jest dla osób z zaparciami, czy biegunką, a dodatkowo wpływa na wzrost liczby korzystnych bakterii w jelitach. Kojąca może okazać się również dla osób cierpiących na chorobę wrzodową, czy zespół jelita drażliwego. Słowem, stanowi znakomite uzupełnienie do poprzednich dwóch ziół

Trzy w jednym, czyli Fibra Vitale

Przy problemach z jelitami dobrze jest zaopatrzyć się kompleksowo i zażywać produkt Fibra Vitale, który ma w swoim składzie te wszystkie trzy zioła. Dzięki temu rezultaty przyjdą zdecydowanie szybciej, a babka płesznika, siemię lniane i babka jajowata połączone razem, uzupełnią się nawzajem i zwalczą nieprzyjemne dolegliwości jelitowe. Oprócz tego pomogą w odchudzaniu, przez przyspieszenie metabolizmu.

Tylko leczenie przy pomocy naturalnych składników może przynieść pożądane rezultaty. Oczyszczanie jelit to czynność, którą należy sukcesywnie powtarzać, w jak najbardziej naturalny sposób. Lepiej zacząć je stosować, zanim nieprzyjemny problem rozwinie się w niebezpieczną chorobę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *